top of page
Snake_Plant_(Sansevieria_trifasciata_'La

Sansevieria

pills.png

Besin

İlkbahar - Yaz

094-thermometer-2.png

Sıcaklık

12-29°C

wind.png

Rüzgar

Zararsız

078-cloudy.png

Konum

Aydınlık/Yarı Gölge

cat.png

Toksisite

Zehirli

097-rain-5.png

Sulama

4 Haftada 1

Konum

Sansevieria için direkt güneş ışığı veya yarı gölge farketmez. Sansevieria'nın yeri sulama için önemlidir. Sansevieria'yı pencereye yaklaştırdığınız anda bitki daha hafif hale gelir. Sansevieria doğrudan güneş ışığında olduğunda bitkinin daha fazla suya ihtiyacı vardır. Sansevieria dolaylı güneş ışığında olduğunda, bitki daha az su ister. Bitkinin konumunun asla pencereden 4 metreden fazla uzakta olmadığından emin olun.

Saksı Değişimi

Philodendron'un saksısını 3 yılda bir  değiştirmenizi öneririz. İthal torf toprağı ve öncekinden en az %20 daha büyük bir saksı kullanın . Saksı değişimi sayesinde bitki büyümek için yeni bir alan elde edecek. Bir bitkinin saksısını değiştirmek için en iyi zaman ilkbahardır. İlkbaharda bitki, büyümek için enerji üretir ve kök gelişimi için gereklidir.

Bitki Besini

Sansevieria çok yavaş büyür. Bu nedenle ekstra besin, bitkinin gerçekten ihtiyaç duyduğu bir şey değildir. Büyümeyi teşvik etmek için bitki beslemesini kullanabilirsiniz elbette. Önerilen miktarın 1 / 4'ünden fazlasını vermemenizi öneririz. Ayrıca ayda iki defadan fazla bitki besinine gerek yoktur.

Sulama

Sansevieria, sulama konusunda oldukça az talepte bulunur. Özellikle bitkiyi pencereden biraz daha uzakta tuttuğunuzda daha az suya ihtiyaç duyulur. Kışın, bitkinin sadece 6-8 hafta sonra suya ihtiyacı vardır. Sansevieria'yı sadece çok fazla suyla öldürebilirsiniz. Fazla su kök çürümesine neden olur ve bu da sonunda ölümü anlamına gelir.

Zehirli mi?

Sansevieria'nın büyük bir dezavantajı: biraz zehirlidirler. Çocuklara ve / veya evcil hayvanlara bitkiyi kemirme fırsatı verilmediğinden emin olun. Bitkinin özsuyu mide-bağırsak şikayetlerine neden olabilir. Bitki yenmişse bir doktora başvurmak en iyisidir.

Hastalık ve Zararlılar

Sansevieria'nın bir başka kullanışlı avantajı nadiren hastalıklardan ve zararlılardan muzdariptir. Bitki yaprak bitlerinden muzdarip mi? Sansevieria'nın sert yapraklarına sert bir şekilde su püskürtün. Bundan sonra haşerelerin çok çabuk yok olacağını göreceksiniz. Zararlıları püskürtmek işe yaramadı mı? Ayrıca kimyasal böcek ilaçları da kullanabilirsiniz.

Hava Temizleme

Süper bir ev bitkisi olmasının yanı sıra, Sansevieria'nın başka bir avantajı daha vardır. Bitki havayı arındırmada son derece iyidir! Hava temizleyen iyi bitkilerin bir listesini yaparsak, Sansevieria kesinlikle orada olurdu. 

bottom of page