top of page
34284338874_0f0d6f7075_o.jpg

Begonia

pills.png

Besin

İlkbahar - Yaz

094-thermometer-2.png

Sıcaklık

15-29°C

wind.png

Rüzgar

Zararlı

078-cloudy.png

Konum

Gölge / Yarı Gölge

cat.png

Toksisite

Zehirlidir

097-rain-5.png

Sulama

Haftada 1

Bitki Besini

Begonya'yı olabildiğince güzel tutmak için bitki besini verilmelidir. İlkbahardan ağustos ayına kadar iki haftada bir biraz bitki besini verebilirsiniz. Begonya'yı mutlu edin!

Saksı Değişimi

Bitki çok küçük kaldığında, her yıl saksı değişimi gerekli değildir. Yine de her 2 yılda bir Begonya'yı değiştirmenizi öneririz. İthal torf toprağı ve öncekinden en az% 20 daha büyük bir saksı kullanın . Saksı değişimi sayesinde bitki büyümek için yeni bir alan elde edecek. Bir bitkinin saksısını değiştirmek için en iyi zaman ilkbahardır. İlkbaharda bitki büyümek için enerji üretir ve kök gelişimi için gereklidir.

Zehirli mi?

Begonya'nın suyu zehirlidir. Bu nedenle, çocukların ve / veya evcil hayvanların yaprağı yemesini önleyin. Meyve suyu, kuru ellerle veya yaralarla temas ettiğinde tahriş edebilir.

Hastalık ve Zararlılar

Begonya, küflenmeye karşı çok duyarlı bir bitkidir. Hastalıkları ve haşaratları önlemek için yaprakları düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Begonya'da küf veya başka haşaratla karşılaşıyorsanız kimyasal böcek ilacı kullanın.

Konum

Bir Begonya, dolaylı güneş ışığı ile en iyi şekilde büyür. Bununla birlikte, Begonya da yarı gölgeyi sever. Her durumda, parlak gün ortası güneşinden kaçının. Begonya çiçek açmaya başlar başlamaz bitkiyi pencereye biraz daha yaklaştırmak iyidir. Güneye bakan bir pencere olsun veya olmasın. Bir Begonya genellikle ışığa doğru büyür. Bitkiyi düzenli olarak döndürmeyi unutmayınız. Begonya çok fazla ışık alırsa yapraklar sararır. Çok az ışık varsa yapraklar dökülür.

Sulama

Tercihen Begonya, daima nemli bir toprakta büyür. Yaz aylarında haftada bir suya ihtiyacı var. Kışın bu ritüele devam etmek daha iyidir, ancak o zaman çok daha az su vermelisiniz. Saksı tabağında çok fazla su kalırsa, Begonya kök çürümesine maruz kalır. Ve tabii ki bundan kaçınmak istersiniz!

Hava Temizleme

 Begonya havayı temizleyebilse de! Genellikle küçük yapraklar nedeniyle, CO2'nin oksijene dönüşmesi daha uzun sürer. Ve bu miktarlar o kadar küçük ki fark etmeyeceksiniz. Tabii ki Begonya, iç mekanınızda kesinlikle eksik olmaması gereken bir bitki olarak kalmaya devam ediyor. Güçlü hava temizleme işlevi olsun veya olmasın.

bottom of page